IGTravelThursday / Värikäs Hongkong

Huhtikuisen Hongkongin kadut olivat täynnä värejä ja yksityiskohtia. Siinä missä suurkaupunki näyttää kaukaa katsottuna jokseenkin seesteiselle, paljastaa lähempi tarkastelu muurahaispesämäisen vilinän ja vieri vieressä olevat pikkukaupat, jotka kaikki myyvät lähes samoja tuotteita. Toisaalla kimaltavat kullanväriset muovikissat, toisaalla neonväriset mainoskyltit. Hongkong oli juuri sitä mitä odotettiinkin ja vaikka vettä ei varsinaisesti toivottu, niin kaupunki näytti kevyessä sateessa vieläkin kauniimmalle!

Hongkong_streets2 Hongkong_streets7 Hongkong_streets Hongkong_streets6 Hongkong_streets3 Hongkong_streets4

IGTravelThursday on kerran kuussa tapahtuva Instagram-kampanja, jossa tägätään omia matkailuaiheisia kuvia tunnisteella #IGTravelThursday. Näin saadaan kivoja matkailuaiheisia vinkkejä kiertoon kuvien muodossa. Kampanjan järjestäjiä ovat Destination Unknown SatuKaukokaipuun Nella ja Wanderlust Expert Veera Bianca. Oma Instagram-profiilini löytyy @heidialande.

12 vastausta artikkeliin “IGTravelThursday / Värikäs Hongkong

  1. Kuviasi on ihana katsoa. Yritän ottaa oppia. Tietenkin, minulla on vain kännykkä, mutta…

    Joko Heidin matkatoimisto pian alkaa järjestää opastettuja matkoja maailmalle? (vitsi)

    1. Voi kiitos! Nämä on kyllä kännykällä otettuja kaikki 🙂 Haha, täytyypä joskus vielä perustaa Heidin Matkat 😉 Kutsun sitten sinut ensimmäisenä mukaan!

    1. Kyllä, näköjään myös kaupungissa himmeä harmaus tuo paremmin esille kirkkaita värejä 🙂 Ja niitähän tuolla riittää!

Kommentoi

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: